Lazarski Üniversitesi

LAZARSKİ ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASI ODAKLI MODERN BİR KURUMDUR. ÇOK KÜLTÜRLÜ VE EĞİTİME PRATİKYAKLAŞIMIYLA MODERN BİR ÜNİVERSİTEDİR.

Lazarski Üniversitesi Polonya'daki en iyi özel üniversitelerden biri olup 20 binin üzerinde öğrenci mezun vermiştir. İngilizce ve Lehçe hazırlık imkanı sunarak lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim vermektedir. Uzmanlık alanları Hukuk, Ekonomi ve İşletmedir.

Polonya'nın önde gelen birçok işadamları, avukatları, yöneticileri, diplomatları, siyasetçileri, memurları bu üniversiteden mezun olmuşlardır. Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi, lisans eğitimin 3 yıl olduğu üniversite aynı zamanda öğrencilerine çift anadal programıyla iki diploma imkanıda sağlamaktadır. ÖSS şartı aramaması ve YÖK tarafından da tanınıyor olması, Lazarski Üniversitesi'ni Türk gençleri arasında popüler hale getirmiştir. Türkiye'de bulunan birçok üniversite ile Erasmus değişimi yapan üniversite 2006 yılından bu yana Varşova'nın en kaliteli özel üniversitesi seçilmiştir.

Üniversitenin Kabul şartları

Lazarski Üniversitesi kabul edilecek öğrencilerin lise diploma notunun en az 2,5 olması gereklidir. Aynı zamanda İngilizce seviyesinin de yeterli (TOEFL 65 veya IELTS 6) olması gerekmektedir. İngilizce seviyeleri yeterli olmayan öğrenciler hazırlık kursu gördükten sonra öğrenimlerine devam edebilirler. Üniversitenin kendi bünyesinde İngilizce ve Lehçe (Polakça) Hazırlık kursları mevcuttur.
Yukarıdaki kıstaslara ek olarak; lise diplomanız (master için lisans diploması) ve transkriptinizi danışmanınıza ileterek okulla irtibata geçmesini sağlayabilir ve kabul edildiğiniz takdirde kayıt yaptırabilir; eğitiminize başlayabilirsiniz.

PROĞRAMLARI                        ÜCRETİ            EĞİTİM SÜRESİ
 

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çal.(Çift Dal )              3.800 €                                    3 Yıl

Uluslararası İlişkiler                                                      2.700 €                                    3 Yıl

Business Economıcs                                                    3.800 €                                     3 Yıl

Ekonomi                                                                       3.000 €                                     3 Yıl

Management ( Logistics )                                             3.200 €                                     3 Yıl

Ekonomi                                                                        3.000 €                                    2 Yıl