Varşova Teknik Üniversitesi Genel Bilgiler

 VARŞOVA TEKNOLOJİ ÜNİVERİSTESİ 1826 YILINDA KURULMUŞTUR.MÜHENDİSLİK VE UYGULAMALI BİLİMLER ALANLARINDA EĞİTİM VERMEKTEDİR.

1945 yılında üç fakülte ile eğitime başlayan Lodz Teknik Üniversitesi (İngilizce: Technical University of Lodz, Lehçe: Politechnika Łódzka), bugün 9 fakülte, 70 enstitü ve bölümde eğitim vermektedir. 30 hektar alan üzerine kurulu olan kampüste 70′e yakın bina bulunmaktadır. Lodz Teknik Üniversitesinde eğitim dili, Lehçe, İngilizce ve Fransızcadır. Üniversitenin temel amacı, yabancı dil bilen profesyonel mühendis ve yöneticiler yetiştirmektir. Üniversite; bölgesinde, teknik eğitimi yüksek düzeyde sağlayabilecek tek devlet üniversitesidir. Üniversite Bilgisayar bilimlerinden, diğer modern teknolojinin hemen hemen tüm alanlarında eğitim verilmektedir.

RAKAMLARLA LODZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 
Kuruluş: 1945
Akademik Personel: 1521
Öğrenci: 21.000 (% 37 Bayan)
Yabancı Öğrenci: 380
 
ÖDÜLLER VE EĞİTİM SIRALAMASI
 
Lodz Teknik Üniversitesine Avrupa Komisyonu tarafından ECTS Etiketi verilmiştir. Polonya’da bu prestije sahip, sertifika çalışmaları ve uluslararası değişimdeki kaliteli standartları ile kabul gören tek üniversitedir.
Lodz Teknik Üniversitesi, Rzeczpospolita gazetesine göre Polonya’da en iyi teknik üniversiteler arasında gösterilmiştir. 2008 yılı Newsweek Polonya dergisi TUL’u Lodz bölgesindeki en iyi üniversite olarak göstermiştir.
Okul, Bachelor of Arts (BA), Bachelor of Science (BSc), Yüksek Lisans (MA) ve Yüksek Lisans (MSc) eğitimi sunmaktadır. Bu sistem, yeni Avrupa Kredi Sistemi esasına dayanmaktadır. Böylece sistem Polonya’da ve yurt dışında diğer üniversitelere de bir mobilite sağlamaktadır.
Üniversite, yatakhane, kantin, öğrenci kulüpleri, bilgisayarlı kütüphanenin olduğu bir yerleşke içinde yer alır. Ayrıca tüm TUL öğrencileri ve yurtdışından gelen öğrenciler için Lehçe dil kursları sunulmaktadır,,
 
ÖĞRENCİ HAYATI

TUL her öğrencinin gelişimi için mükemmel koşullarda eğitim ve eğlence imkânı sağlamaktadır. TUL’a ait Spor Merkezi , 3 adet oyun salonu, küçük bir spor salonu ve oyun alanı mevcuttur.
 
PROĞRAMLARI                ÜCRETİ            EĞİTİM SÜRESİ
 
Enerji Mühendisliği                                      3.000 €                                        3.5 Yıl
 
uzay Mühendisliğ                                        3.000 €                                         3.5 Yıl
 
Elektrik Mühendisliği                                   3.000 €                                          4 Yıl
 
İnşaat Mühendisliği                                     4.000 €                                           4 Yıl
 
Elektrik ve Hybrıd Araçlar Müh.                  3.100 €                                          3.5 Yıl
 
Mimarlık ve şehir Planlama                         5.000 €                                           4 Yıl
 
Bilgisayar Mühendisliğ                                4.000 €                                            4 Yıl
 
Mekatronik Mühendisliği                              4.000 €                                           4 Yıl